ZpětÚvodAktuality Kdy nejlépe prodat Vaši nemovitost ?

Kdy nejlépe prodat Vaši nemovitost ?

10.12.2022 20:51

Kdy nejlépe prodat Vaši nemovitost ?

  • Podle realitních makléřů jsou v průběhu roku období, kdy se nemovitost nabízí a prodává lépe než jindy. Výsledky Českého statistického úřadu ukazují, že ceny nemovitostí jsou pravidelně nejvyšší ve druhém čtvrtletí, tedy v období od dubna do června. Jaro je tedy ideální pro dobrou vizuální prezentaci nemovitosti. Fotografie či záběry nemovitostí ve videoprohlídkách jsou reprezentativní, pokud svítí slunce, stromy mají nové listí, zahrada je v květu. Ale není to jen otázka vizuální prezentace, ale také praktické úvahy.
  • Od uzavření kupní smlouvy ke stěhování to může trvat dva až tři měsíce (lhůta na zápis do katastru nemovitostí, předání nemovitosti, drobné úpravy, příprava k nastěhování), což znamená, že pokud nový vlastník koupí nemovitost v květnu, může se stěhovat během léta nebo na začátku podzimu. Takovému stěhování (a případným předcházejícím úpravám či drobným rekonstrukcím) nahrává letní počasí více, než představa stěhování v mrazu a dešti.
  • Na jaře je také ideální čas pro prodej rekreačních obydlí. Končící zima pobízí lidi k výletům do přírody, a tak vede i k rozhodnutí pořídit si chatu či chalupu. Naopak, nejhůře se rekreační chaty prodávají v pozdním podzimu a v zimních měsících, jako je prosinec a leden.
  • Zkušený realitní makléř však zvládne prodej bez ohledu na roční období. Je schopen poradit či sám odprezentovat, aby zanechala výborný první dojem.

Makléř měsíce

Mgr. Jitka Eben El Hadj

Makléř měsíce leden 2023

Pobočka

Praha

Tel. +420 777 131 223

Přidej se do týmu makléřů

RSSRSS

Aktuality

16. 02. 2023

Výše pojistky u bytů a nemovitostí

Pojištění každému z nás slouží jako ochrana před neočekávatelnými událostmi, na kterých ne vždy máme nějaký podíl viny a nemůžeme, i kdybychom chtěli, jim předcházet či je změnit. Jak však před jednáním s pojišťovacím makléřem dopředu odhadnout částku za pojistku Vašeho bydlení? Jako vždy a u mnoha témat je tato otázka komplikovaná, protože každá pojišťovna má jiné tabulky, jiné hodnocení a jiný výpočet. Je však možné vytvořit seznam důležitých proměnných, jež rozhodují o konečné částce pojištění.

Reference

Prima reality reference – pronájem bytu, makléřka Ivana Stránská

Ráda bych touto cestou vyjádřila svou maximální spokojenost s prací Ivany Stránské, které tímto děkuji za její rychlý a profesionální přístup. Opakovaně jsem využila její služby a opět mě přesvědčila o svých kvalitách. Je ochotná, vstřícná a ráda pomůže i nad rámec své náplně práce. V případě potřeby se na ni určitě opět obrátím.

Zobrazit podrobnosti