ZpětÚvodAktuality Proč koupit raději novostavbu

Proč koupit raději novostavbu

30.11.2023 13:29

 Proč koupit raději novostavbu

Investice do novostavby může pro řadu lidí znamenat finanční částku tak náročnou, že se raději uchýlí k hledání nemovitostí k rekonstrukci nebo těsně po ní. Samozřejmě i to může být řešení. Nicméně, než se rozhodnete, který způsob investice je výhodnější pro vás, zkuste věnovat pozornost následujícím bodům proč může být mnohem lepší koupit novostavbu.

  • Novostavba není vždy ta dražší možnost Ceny za novostavbu se samozřejmě pohybují výše, než ceny za objekty k (nebo po) rekonstrukci. Nicméně většina novostaveb už myslí na to, aby provoz a výdaje byly co nejúspornější, což vám v řádu let může výraznou částku z ceny vykompenzovat. V případě rekonstrukce je třeba myslet na zmíněnou (nejen) energetickou výhodnost, a to se může ve výsledku prodražit více, než kdyby člověk rovnou koupil novostavbu. Dalším rizikem je samozřejmě rekonstrukce po předchozím majiteli, jejíž kvalitu nedokážete adekvátně prověřit. 
  • Záruky na kvalitu a jakost Jednou z komfortních věcí při koupi bytu vonícím novotou, je záruka na kvalitu a jakost použitých materiálů. Jejich přehled dostanete již v rámci kupních smluv, což činí z celé transakce mnohem transparentnější proces, který má pro vás ve výsledku minimum rizik. Rozhodně se nemusíte obávat, že budete až časem a po letech zjišťovat skryté závady. Vše je stoprocentně nové a v záruce.    
  • Výhoda prvního majitele Pro někoho celkem nedůležitý fakt, pro jiného naopak zásadní věc a příležitost otisknout do nového domova co nejvíce ze svojí osobnosti. Možnost vybavit a zařídit si vlastní nemovitost podle svého, má samozřejmě vliv i na to, jak se v ní ve výsledku budete cítit.

Makléř měsíce

Ivana Stránská

Makléř měsíce leden 2024

Pobočka

Jihlava

Tel. +420 604 906 890

Přidej se do týmu makléřů

RSSRSS

Aktuality

30. 11. 2023

Proč koupit raději novostavbu

Investice do novostavby může pro řadu lidí znamenat finanční částku tak náročnou, že se raději uchýlí k hledání nemovitostí k rekonstrukci nebo těsně po ní. Samozřejmě i to může být řešení. Nicméně, než se rozhodnete, který způsob investice je výhodnější pro vás, zkuste věnovat pozornost následujícím bodům proč může být mnohem lepší koupit novostavbu. 

Reference

Prima reality reference – prodej pozemku, makléřka Mgr. Eben El Hadj

Dobrý večer, paní Eben El Hadj, 

moc Vám děkuji za zprostředkování koupě pozemku. Vše jste mi podrobně vysvětlila, jak bude vše probíhat, zaslala všechny dokumenty dopředu k prohlédnutí a podávala aktuální informace o převodu. Na moje dotazy jste reagovala vždy velmi rychle.

Děkuji a přeji spoustu dalších spokojených zákazníků.

S pozdravem

Petra Marková

Zobrazit podrobnosti